Studio Vertebra

2009 yılında kurulan Studio Vertebra, mimari tasarım süreçlerinde; bağlamıyla doğru ilişki kuran, insan – mekân oranını baz alan, sürdürülebilir  projeler üretme  sorumluluğuyla hareket eden bir tasarım ofisidir. Global mimari değerleri benimseyen, kent ölçeğinden, iç mimari tasarımlara, farklı fonksiyonlara sahip mimari projelerden, restorasyon çalışmalarına kadar bir çok alanda, mekanın ve zamanın ruhuna hitap eden özgün ve işlevsel projeler üretmektedir.

Uluslararası birçok ödüle sahip bir mimari tasarım ofisi olan Studio Vertebra’nın mimari tarzı; sadelik, yalınlık, netlik, işlevsellik ve bütünlük kavramlarıyla şekillenmektedir.  İyi düşünülmüş zamansız projeler; her biri alanında ciddi uluslararası tecrübeye sahip, tasarım, detay çözümleri ve inşai süreçlere hâkim, multidisipliner tasarım ekibi tarafından oluşturulmaktadır. İyi organize olan, işini seven, tasarımı bir bütün olarak okuyabilen, profesyonel bir ekibe sahip olan Studio Vertebra, üretim süreçlerinde, işveren talepleri ve fizibilite analizlerini tasarımında önemli bir faktör olarak değerlendirmekte, işvereni de ekibin önemli bir parçası olarak görmektedir.

Büyük ölçekli projelerde uzmanlaşan Studio Vertebra, 35 farklı ülkede birçok projeyi hayata geçirmiş, kentsel masterplanlar, havalimanı, Otel, hastane, müze ve kültür yapıları, karma kullanımlı yapılar gibi, her türlü fonksiyona sahip tasarımlara imza atmıştır.  Studio Vertabra’nın hizmetleri,  sadece mimari tasarım ve projelendirme ile sınırlı olmayıp, mesleki danışmanlık, proje yönetimi ve design & build  süreçlerini de kapsamaktadır.