TR EN

HABERLER

Doğal silüetle uyumlu, zamansızlık ve yalınlık üzerine kurulu tasarım anlayışı ile kent belleğini yaşatmayı hedefleyen Tokat Sulusaray Sağlık Turizmi Tesisi projemiz ile, Aydınlatma Teknik Dergisi’ndeyiz!
31.1.2020
Yakın zamanda Orta Doğu, Afrika ve Orta Asya bölgelerinde ürettiğimiz mimari konseptlerin yanı sıra, yurt dışı girişimlerimize “tasarım ve uygulama” gücünü de dahil ederek Almanya’nın endüstri şehri Stuttgart’ta açtığımız yeni ofisimiz ile Yapidergisi.com’dayız! https://yapidergisi.com/almanyanin-endustri-sehrinde-bir-turk-markasi-studio-vertebra/?fbclid=IwAR1lRdOa9cEUfd2ZreFzeV5u5m9dxxfBbzI1j_Z-esX7Dx-lqlblnHiJPzk
31.1.2020
Tokat’ın Turizm Yatırımı “Sulusaray Sağlık Turizmi Tesisi” Projesinde Studio Vertebra İmzası...
27.11.2019
Tokat, Yozgat ve Sivas illerinin kesişiminde bulunan, Studio Vertebra tasarımı Tokat Sulusaray Sağlık Turizmi Tesisi, doğal siluetle uyumlu ve kentin tarihi kalıntılarından referans alan yaklaşımı ile kent belleğini yaşatmayı ve turizmi canlandırmayı hedefliyor.


https://www.architectmagazine.com/project-gallery/tokat-sulusaray-thermal-facilities-project-by-studio-vertebra

https://www.archdaily.com/927140/conceptual-thermal-facilities-imagined-by-studio-vertebra

https://yapidergisi.com/tokatin-turizm-yatirimi-sulusaray-termal-tesisi-projesinde-studio-vertebra-imzasi/
Almanya’nın Endüstri Şehrinde Bir Türk Markası: Studio Vertebra
31.1.2020
Yakın zamanda Orta Doğu, Afrika ve Orta Asya bölgelerinde yaptığı mimari konseptlerin yanı sıra yurt dışı girişimlerine “tasarım ve uygulama” gücünü de dahil eden Studio Vertebra, Almanya’nın Stuttgart kentinde yeni ofisini açtı.

2009 yılından bu yana zamansız bir tasarım diliyle, butik ve büyük ölçekte mimari, iç mimari ve restorasyon projelerine imza atan Studio Vertebra, Avrupa kıtasına ilkeli bir adım atıyor. Almanya’nın Stuttgart kentinde ofis açan şirket Türkiye, Orta Doğu, Afrika ve Orta Asya bölgelerinde yaptığı mimari projelere, Stuttgart’ta açtığı ofis ile “design & build” (tasarım ve uygulama) gücünü de dahil ediyor. 2009 yılında dört ortaklı bir mimari tasarım ofisi olarak kurulan Studio Vertebra, mimari, iç mimari ve eski eser proje hizmetleri alanlarında “çok disiplinli” çalışmalar gerçekleştiriyor. Projelerinde; kentsel, mimari ve iç mimari faktörleri bir arada gözeterek “bütünsel” bir yaklaşım benimseyen Studio Vertebra, tasarım sürecinde bireysel kanaatlerden uzak kalarak ekipteki tüm tasarımcıları ile sürecin gelişmesine katkı sağlıyor. İşveren talepleri, tasarımda oldukça önemli bir faktör olarak değerlendiriliyor ve işveren de ekibin bir parçası olarak görülüyor. Söz konusu “çok girdili” yaklaşım, “tümel” proje anlayışının uzantısı haline getiriliyor. Yüksek metrajlı kentsel düzenlemelerden başlayıp farklı tip ve ölçeklere sahip tüm mimari yapılar ile çalışan Vertebra, projelerini mekanın niteliklerine göre butik ve noktasal ölçeklerde de formüle ediyor. Tasarım yaklaşımlarında coğrafyaların kültürel ve sosyolojik olgularını çıkış noktası olarak ele alan ofis ürün çıktısını kendini yenileyen ve gelişim eğilimini sürdüren bir imzayla gerçekleştiriyor. Mimari, iç mimari ve restorasyon alanlarında yurt içi ve yurt dışında birçok kuruma hizmet veren Studio Vertebra, Avrupa kıtasıyla birlikte global alanda da fiziki varlığını sürdürerek disiplinler arası yeni diyaloglar başlatmayı hedefliyor.

Adres: Curiestraße 2 - 70563 Stuttgart / Deutschland
www.studiovertebra.de
European Property Awards'ta İki Ödülün Sahibiyiz
19.9.2019
2016 yılında Londra’da gerçekleşen mimari ve gayrimenkul projelerinin yarıştığı “Avrupa Gayrimenkul Ödülleri” yarışmasına katıldık.
Diyarbakır Halk ve Çocuk Kütüphanesi 2A Continental Architectural Awards’ta Üçüncülük Ödülünü Kazandı!
27.11.2019
Diyarbakır Halk ve Çocuk Kütüphanesi, 2A Continental Architectural Awards’ta "Geleceğin Projeleri" kategorisinde üçüncü oldu.

http://www.hurriyet.com.tr/yerel-haberler/diyarbakir/merkez/diyarbakirin-kutuphane-projesine-uluslararasi-41001964
http://www.milliyet.com.tr/diyarbakir-in-odullu-kutuphanesi-gundem-2786853/
The Plan Award 2018’de Finalist Olduk!
27.11.2019
The Plan Award 2018’de “Volume İstanbul” projemizle Mixed Use / Future kategorisinde finale kalan on projeden biri olduk!

Albino Köyü
2.11.2017
Tanzanya'da albinolar için tasarladığımız projemiz hayata geçiyor.


Novawood Ofis ve Showroom Binası
27.11.2019
GfK Türkiye Ofisleri
17.8.2017
Tamamlamış olduğumuz GfK Türkiye ofislerinin açılış partisi.
Borsa İstanbul A.Ş.
17.8.2017
Borsa İstanbul A.Ş. sosyal tesisler projemizin uygulaması bitti.
Validebağ Konakları Satış Ofisi
27.11.2019
Validebağ Konakları Satış Ofisi, ziyaretçilere yalnızca evi değil, içinde yaşayacakları semti de deneyimleme şansı tanıyor.

http://www.mimarizm.com/haberler/gundem/validebag-konaklari-satis-ofisi_128982
https://www.ekoyapidergisi.org/4247-studio-vertebradan-fark-yaratan-tasarim-validebag-konaklari-satis-ofisi.html
Bayrampaşa Otel
17.8.2017
Bayrampaşa otel projemiz.
"Genç Mimar Nasıl İş Bulur?" Paneli
27.11.2019
Gencer Yalçın, Işık Üniversitesi Mimarlık ve Tasarım Fakültesi tarafından, genç mimarların ve mimar adaylarının iş bulma süreçlerine katkı sağlayamak amacıyla düzenlenen "Genç Mimar Nasıl İş Bulur?" konulu panele konuşmacı olarak katıldı.

https://yapidergisi.com/genc-mimar-nasil-is-bulur/
"SINIR ÖTESİ MİMARLIK" PANELİ
27.11.2019
19 Haziran 2019 tarihinde YAPI Arena - TÜYAP'ta gerçekleşen "Sınır Ötesi Mimarlık / Architecture Beyond Borders" panelinde Gencer Yalçın konuşmacı olarak yer aldı.

https://yapifuari.com.tr/Konu%C5%9Fmac%C4%B1-Listesi/gencer-yalcin